Vandaag is het Valentijnsdag, en dat is de dag waarop we de liefde vieren. En ja, ik vind dat je op deze dag ook je liefde voor boeken mag vieren. Want weet je? Onze liefde voor boeken is echt, en boeken zijn over het algemeen een stuk betrouwbaarder dan je nieuwe vlam die je mogelijk laat stikken op Valentijnsdag.
Dus gaan we op date met een boek! Deze date kan zowel binnenshuis als buitenshuis, en je kan deze date zo goedkoop of duur maken als je zelf wil. Het voordeel van op date gaan met een boek is dat dat boek je niet zal be- of veroordelen op je budget of op hoe je de date inricht. Lekker makkelijk!
De voorbereiding voor je boekendate
Goed, dit is een date. En een date vraagt voorbereiding. Ook als het een date met een boek is. Je boek is het namelijk waard. En anders jij wel.
Allereerst moet je een boek uitkiezen. Dit kan een boek zijn dat je al in huis hebt of al op je digitale boekenplank staat, maar je kan ook naar de bieb of de boekhandel gaan en daar een boek uitzoeken voor je jouw date. Van belang voor de date is dat je een bewuste keuze maakt, zodat je je kunt verheugen op deze date. Voorpret is immers onderdeel van de sfeer.
Dan is het belangrijk om te bedenken wanneer en waar je je date wil gaan houden. Zowel binnenshuis als buitenshuis zijn mogelijk. Buitenshuis kun je met je boek uit eten gaan (lunch of diner, net wat jij wil en wat je budget toestaat), maar bijvoorbeeld ook met een kop koffie/thee in de bibliotheek gaan zitten of ergens iets gaan drinken. Het weer in Nederland staat meestal niet toe om een picknick in het park te houden, maar als je toevallig ergens bent waar dat wel kan en dat is voor jou een fijne date: go for it! Het is jouw date, en je boek heeft waarschijnlijk als enige wens dat het gelezen wordt, dus de rest mag jij bepalen 😉
Ook onderdeel van je voorbereiding: trek je mooiste date-outfit aan. Tut je op met alles erop en eraan. Sieraden, luchtje, make-up… Alles wat bij ook voor een date met een (potentiële) partner zou doen. Nogmaals: zowel je boek als jij zijn het waard.
Ga je voor een boekendate binnenshuis? Ook dat vraagt wat voorbereiding. Zorg bijvoorbeeld dat je wat lekkers in huis haalt, of dat je je bad vol laat lopen (uit ervaring: dat duurt even) en je lekkerste badschuim/badolie/bruisbal/badzout klaarzet. Zoek je zachtste dekentje op, zet je lekkerste geurkaars neer (of zo’n kaars die gezellig knettert), zet waxinelichtjes/kaarsen neer… Je kunt lekkere thee zetten, of speciaal fris in huis halen. Wat het voor jou een date maakt. Je kunt zelf wat lekkers te eten maken, of iets afhalen of bestellen. Je kunt ook je gewone avondmaaltijd eten en daarna een kop thee met chocola-date houden met je boek, of een borrel-date met je boek. (Tip: als je dol bent op picknicks: binnenshuis picknicken is zeker een optie!) Haal hiervoor in huis wat je in huis moet/wil halen, want ook dit hoort bij je date.
Wat ook een leuke optie is voor een boekendate: kies een luisterboek uit en een fijn (creatief) project, zet je luisterboek aan en ga lekker met je project aan de slag. Zelf vind ik het dan het fijnste om dat met oortjes/koptelefoon of een speakertje te doen, maar het geluid van je telefoon of tablet werkt ook prima. Ga in dat geval tijdens de voorbereiding op zoek naar spullen voor je project en zet alles klaar zodat je lekker aan de slag kan met je luisterboek aan.
Je boekendate!
Oké, je bent helemaal klaar voor je date. En nu? Nu is het tijd voor je date! Ga naar de locatie van je date (ook als dit ‘de woonkamer’ is), bewonder je boek, ereader of luisterboek, installeer jezelf en je boek op de plek van je date, en ga lekker lezen of luisteren. En het allerbelangrijkste: geniet van je date. Veel plezier, en laat me vooral weten hoe jouw boekendate is verlopen! 😉
Laat ik nou vandaag vrij zijn. Prima idee dus, zo’n date met een boek.
LikeLike
Veel plezier!
LikeGeliked door 1 persoon
Klinkt geweldig, ik ben vooal benieuwd hoe jouw date was 😉
LikeLike
Voorrrral…
LikeGeliked door 1 persoon
Ik zal kijken of ik een verslagje kan maken!
LikeLike