Het verhaal
Basha moest van haar ouders op zomerkamp. Om alvast te wennen aan nieuwe mensen en nieuwe vrienden maken, want na de zomervakantie gaat ze naar de middelbare school. Basha heeft geen zin, en doet er alles aan om niet bij de groep te horen. Van het gele shirt niet aantrekken tot zich afzonderen op de boot naar Terschelling, alles zodat ze maar niet bij het kamp hoort (en misschien eventueel wel gewoon op de boot kan blijven om weer terug te gaan naar Harlingen).
Maar dan trekt Tibbe haar aandacht. Hij vertelt haar over een mysterieuze verdwijning op Terschelling, die tijdens hun kamp precies elf jaar geleden is geweest. Pepijn was op hetzelfde kamp, en is ergens midden in de nacht verdwenen en nooit meer teruggekomen. Tibbe en Basha besluiten om tijdens het kamp op zoek te gaan naar Pepijn, om erachter te komen wat er met hem gebeurd is.
Mijn mening
Spannend, mysterieus en een beetje griezelig verhaal voor oudere kinderen. Ik zou dit zeker niet aanraden onder de 11, misschien wel niet onder de 12. Ik denk dat het ook goed is om dit boek voor te lezen, bijvoorbeeld in de klas. Daar is dit boek echt heel geschikt voor!

Dit boek neemt veel ruimte voor opbouw van het verhaal, maar na een bladzij of 50 komt de vaart erin. Dat maakt dat je als lezer dus best wel even moet doorzetten, en ik weet niet of de vaste lezers van dit genre (het boek valt over de avonturenromans) dat gewend zijn. Ook daarom denk ik dat het boek geschikter is om voor te lezen.
Er zijn wat losse eindjes, daar moet je als lezer tegen kunnen. Het is geen volledig afgerond verhaal, en ik verwacht tegelijkertijd niet dat er een vervolg komt, dus je moet kunnen accepteren dat je niet alles tot in detail weet aan het einde van het boek. Dat is een van de redenen waarom ik dit boek niet zou aanraden aan kinderen onder de 10.
Ik mag dan volwassen zijn, maar dit boek had mij ook behoorlijk in zijn greep. Het is dus zeker geen kinderachtig boek. Het is niet helemaal mijn genre, maar wel behoorlijk spannend en pakkend geschreven. Geen straf dus om hier een middagje (of twee) mee op de bank te zitten!
Extra leuk (en spannend!) om dit boek (voor te) lezen als je op vakantie naar Terschelling gaat. Er wordt namelijk een kampeerboerderij beschreven die ook echt op Terschelling staat, en een paar van de dorpjes van Terschelling (inclusies West en de vuurtoren die daar staat, de Brandaris) worden genoemd en beschreven. En hoe leuk is het dan als je die ook in het echt kan zien?
Het is best een dik boek (zeker in verhouding met de andere boeken voor deze doelgroep), dus ik zou zeggen dat het voor gevorderde lezers is. Ook omdat niet alles wat in het boek beschreven wordt per se makkelijk of eenvoudig is. Er zitten best een aantal ‘ouderwetse’ verteltrucs in, en niet alles is vanaf bladzijde 1 duidelijk. En dat is prima.
Grappig zijn de verwijzingen naar de traditionele detectives en met name Agatha Christie/Poirot. Wellicht wil een kind hierna wel die boeken gaan lezen! Ik las op die leeftijd ook volwassen detectives, dus het kan wel.
Dit boek is een aanrader voor wat oudere kinderen die van dikke en spannende boeken houden. Extra leuk tijdens een vakantie op Terschelling!
Had ik maar een klas. Ik zou ‘m direct voorlezen;).
LikeLike
Tja, je kunt een aanbeveling doen aan de schoolbieb… 😉
LikeLike
Spannend, mysterieus en een beetje griezelig? En voor kinderen? Ja, dat is wel mijn genre. Hoop dat ik dit boek ergens kan lenen
LikeLike
Volgens mij heeft de bieb hem!
LikeLike