Ook in de afgelopen tijd las ik af en toe een boek niet uit. Dat had iedere keer een andere reden, en het is meestal ook geen verwijt naar het boek of de auteur, maar een beschrijving van de mismatch tussen mij en het boek. Want boeken zijn net als relaties: soms past iets bij je, en soms niet. En soms komt een goed boek op het verkeerde moment langs, dat kan ook.
De lijst van de rechter van John Grisham. Ik baalde hier flink van, want dit lag niet aan het boek. Het probleem was hier dat dit boek zich niet leent voor race-lezen, maar dat het wel terug moest naar de bieb (want gereserveerd). Dit boek ga ik op een later moment opnieuw lenen, want het concept vind ik wel heel boeiend.
De vrouw in suite 10 van Ruth Ware. Dit boek was iets te spannend voor nu, maar o, wat baalde ik hiervan. Ik ben namelijk dol op de boeken van Ruth Ware. De hoofdpersoon heeft namelijk, net als ik, last van een trauma en herbelevingen. Ook dit boek krijgt op een later moment een herkansing, als ik geen nachtmerries meer heb en wat minder last heb van ‘triggers’.
Jij wordt nog eens mijn dood van Karen M. McManus. Ik weet niet wat het was met dit boek, maar het pakte me gewoon niet. Ik had gewoon geen zin om dit boek te lezen. Het verhaal kwam traag op gang, en het voelde gewoon niet als een boek wat ik per se uit moest lezen. Dit boek heb ik dus terug gebracht naar de bieb, en ik hoop dat iemand anders er wel van kan genieten.
Wil je deze serie nog eens teruglezen?
Deel 1
Deel 2
Deel 3
Deel 4
Deel 5
Deel 6
Deel 7
Deel 8
Deel 9
Jammer van die eerste twee, maar ook heel begrijpelijk. Wel tof dat je die later nog een keer wil proberen.
En die derde…tja, kan gebeuren.
LikeLike
Ja, het leken me wel goede boeken, alleen niet nu, voor dit moment, of niet om te race-lezen. Dan is het wel zo eerlijk als ze later een nieuwe kans krijgen.
LikeLike
“dit boek was iets te spannend voor nu”, zo herkenbaar…al die tijd dat ik ziek was bleven een boek van M.J. Aridge en “Bluebird” even staan. De laatste lees ik nu en de andere heb ik intussen verlengd.
Ja sommige boeken pakken gewoon niet, soms ligt dat aan je eerste punt: dan kom ik er pas op de tweede helft in.
LikeLike
Boeken zijn net relaties: soms komt het juiste boek op het verkeerde moment.
LikeLike